Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Przez cały październik staramy się szerzyć wiedzę związaną z profilaktyką raka piersi, pokazujemy również naszą solidarność z osobami borykającymi się z tą chorobą.

Natomiast w dniu 15.10, kiedy to obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi przygotowaliśmy specjalne aktywności – w centrali sieci franczyzowej Dr.Max gościliśmy Położną, która jest również edukatorką środowiskową i działa w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi u Kobiet – Mieszkanek Wrocławia.

W trakcie prawie godzinnego warsztatu w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o chorobie i jej profilaktyce i przestrzegła nad przed konsekwencjami bagatelizowania problemu. Po spotkaniu wspólnym chętne Panie mogły zapisać się na indywidualne wizyty, podczas których nasza Położna przebadała pacjentki i instruowała, jak wykonać samobadanie w przyszłości. Wszystkie zainteresowane osoby zostały również włączone do wrocławskiego programu profilaktyki, który gwarantuje darmowe spotkania z położnymi, które edukują i pomagają w samobadaniu oraz okresowe badania obrazowe w specjalistycznych punktach.

Dla naszych Pań mieliśmy również przygotowane materiały edukacyjne, które otrzymały także wszystkie apteki franczyzowe, aby móc sobie wydrukować i powiesić w pokoju socjalnym i na co dzień pamiętać o tak ważnej czynności, jaką jest samokontrola piersi.

Październikowych aktywności związanych z Różową Wstążką to jednak nie koniec – już 24.10.2021 nasza reprezentacja z centrali oraz wrocławskich aptek franczyzowych pobiegnie w biegu charytatywnym – ZAWSZE PIER(W)SI. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora.